NASZ SPRZĘT

Ostatnia aktualizacja: marzec 2024

Jeśli jesteś zainteresowany/-a, jakiego sprzętu używamy podczas naszych podróży oraz podczas blogowania, to poniżej zamieszczamy szczegółową listę:

TELEFON

Apple iPhone 13 256 GB: wykonuję nim praktycznie wszystkie zdjęcia na bloga oraz filmiki na Instagrama, Tik Tok-a czy YouTube. Na iPhonie przygotowuję również większość treści na social mediach.

LAPTOP

Laptop MacBook Air 13 2020: co tu dużo mówić, po prostu działa tak, jak powinien działać laptop m.in. do montażu filmów i obróbki zdjęć – szybko i bezproblemowo.

STATYW

Velbon EX-430 oraz Atumtek 150 cm: używane zarówno do robienia zdjęć jak i kręcenia filmów. Dodatkowo, stanowią bazę do zamocowania mikrofonu i oświetlenia.

STATYW ELASTYCZNY

Hama FlexPro: zabierany głównie w teren, jego nóżki można wygiąć w różnych pozycjach, co pozwala na ustawienie statywu w trudno dostępnych miejscach, np. poprzez owinięcie go na gałęziach drzew.

POWERBANK

INIU Power Bank 10 000 mAh oraz Anker PowerCore 13000 mAh: kompaktowe i lekkie rozwiązania, które przydają się szczególnie podczas dłuższych wypadów w góry i biwakowania. Nagrywając dużo w trasie bateria mocno dostaje w kość.

CZOŁÓWKA

Petzl Tikka: niezbędne wyposażenie, które już nie raz ratowało nas z opresji m.in. podczas napraw, poszukiwań zagubionych przedmiotów czy zwiedzania atrakcji turystycznych o nietypowych porach dnia.

MIKROFON

RØDE VideoMic GO II: mikrofon kierunkowy, który jest niesamowicie kompaktowy i lekki, idealnie współpracuje z telefonami. Jakość dźwięku jest dużo wyższa od mikrofonów wbudowanych w kamerach i smartfonach.

OŚWIETLENIE

Lampa pierścieniowa ATUMTEK Tik Tok: dzięki niej jestem w stanie uzyskać miękkie, równomierne oświetlenie, które eliminuje niepożądane cienie i niedoskonałości. Sprawdza się w słabo oświetlonych miejscach lub w pochmurne dni.

DYSK ZEWNĘTRZNY

WD Elements 2 TB oraz Seagate Portable 1 TB: “przezorny zawsze ubezpieczony” – pomimo, że trzymam wszystkie filmy i zdjęcia w cloudzie, to dodatkowo mam je upchnięte na dwóch dyskach zewnętrznych. Na nich też tworzę kopie zapasowe oraz organizuję pliki w folderach.

ŁADOWARKA

Baseus Fast Charger 100W: 4-portowa ładowarka, umożliwiająca jednoczesne ładowanie czterech urządzeń na raz. Dzięki niej oszczędzam czas, ponieważ zamiast czekać, aż jedno urządzenie się naładuje, aby móc podłączyć kolejne, mogę naładować wszystkie swoje urządzenia jednocześnie.

ZEGAREK SPORTOWY

Suunto 9 Baro: jeden z moich ulubionych gadżetów – model 9 Baro posiada baromet i alarm burzowy, które są nieocenione w kwestii zapewnienia bezpieczeństwa i komfortu podczas górskich wędrówek. Umożliwia również nawigację w terenie, śledzenie trasy i pomiar tętna.

HOSTING

JDM: bez tego ani rusz! Dobry hosting powinien zapewnić szybkie, niezawodne i bezpieczne działanie bloga. Dla mnie ważna jest też niezwłoczna reakcja hostingodawcy na pojawienie się ewentualnych problemów. I tu zdecydowanie polecam hosting u JDM – napiszę tylko, że usługa pierwsza klasa!

Aparat Olympus Tough TG-4