O NAS - POCZĄTKI I NASZE PODRÓŻE

Cześć! Z tej strony, Kamil, Natalia, Laura i Zuzanna. Pochodzimy z Małopolski i razem tworzymy bloga One Step Forward. Mieszkaliśmy przez pewien czas w Krakowie, obecnie osiedliliśmy się w Tarnowie, natomiast w przyszłości marzy się nam klimatyczny domek na jednej z hiszpańskich lub włoskich wysp.

 

Obydwoje z Natalią jesteśmy rocznik ’92 i obydwoje związani jesteśmy etatem z międzynarodowymi korporacjami. Natalia jest z zawodu księgową, ja natomiast jestem kontrolerem finansowym. Na co dzień czarujemy w Excelu i Power BI, a „po godzinach” Natalia zajmuje się florystyką okolicznościową i tworzeniem kwiatowych kompozycji w pracowni „Kwiat paproci”, a ja piszę dla Was artykuły na bloga i prowadzę social media. Laura i Zuzia natomiast są dumnymi podopiecznymi przedszkola Montessori, gdzie rozwijają swoje skrzydła, odkrywają talenty i uczą się samodzielności.

 

Podróżujemy i chodzimy po górach od 2011 roku. To właśnie wtedy wyruszyliśmy wspólnie na zielony szlak prowadzący przez Dolinę Roztoki do Doliny Pięciu Stawów. Tego dnia do znanej i lubianej „Piątki” dołożyliśmy jeszcze Kozią Przełęcz, położoną pomiędzy legendarną Zamarłą Turnią, a Kozimi Czubami. W tym właśnie dniu wydarzyło się właśnie to „coś”, co przeistoczyło się w niesłabnącą fascynację górskim światem i chęcią eksploracji coraz to nowych miejsc. Do tej pory udało nam się odwiedzić m.in. Majorkę, Meksyk, Gruzję czy takie miasta jak Paryż i Barcelonę.

 

Pragnienie dzielenia się podróżniczą pasją z innymi zaowocowało założeniem przeze mnie bloga, w 2017 roku, którego prowadzenie sprawia mi niesamowitą radość. Szczególnie, że dzięki niemu mogę Was zainspirować do tego, aby czerpać radość z górskich (i nie tylko) wędrówek. Wraz z narodzinami córek, nasze podróże nabrały nowego charakteru. Pragniemy dzięki nim pokazać Wam, że góry są dostępne dla każdego, a rodzinne wycieczki na świeżym powietrzu mogą być wspaniałą przygodą dla wszystkich członków rodziny. Dlatego też, Laura i Zuzanna odwiedziły już m.in. Sycylię, Wyspy Kanaryjskie, Bieszczady, Beskid Sądecki, Góry Stołowe czy Karkonosze. I zdecydowanie mają ochotę na więcej!

Na szczycie Puig d’en Galileu - Majorka
Skopiec - podejście nieoznakowaną ścieżką

Pozostały skład górskiej Drużyny Pierścienia

Skłamałbym, gdybym powiedział, że zawsze podróżuje z moimi dziewczynami. W bardziej wymagających wyprawach towarzyszy mi mój brat Daniel oraz przyjaciel Jarek. Razem tworzymy zgraną ekipę, która z uśmiechem na ustach stawia czoła kolejnym, górskim wyzwaniom. A te wyzwania to na chwilę obecną dokończenie dwóch projektów: Turystyczna Korona Tatr oraz Tatrzańskie Dwutysięczniki. Każdy z nas wnosi do drużyny coś innego:

DANIEL

Z nim po prostu nie można się nudzić, ma już na swoim koncie małą kąpiel w górskim potoku oraz złamany kijek trekkingowy, silny jak tur

JAREK

Zawsze gotowy do pomocy, logistyk zespołu i niezastąpiony kierowca na nierzadko zatkanej Zakopiance, znajdzie wyjście z każdej sytuacji

KAMIL

Głównodowodzący w zakresie planowania wypadów, lubi zbaczać z utartych ścieżek, dlatego pozostała część ekipy musi studzić jego zapędy

Krywań - na szczycie

NASZA FILOZOFIA I MOTTA

Przez te ponad 10 lat górskiej i podróżniczej aktywności nauczyliśmy się i stale uczymy się wielu cennych wartości, które kształtują nasz charakter i pomagają w codziennym życiu. Oto kilka z nich:

Pokora

Uczą nas pokory i szacunku dla natury, pokazują, że nie jesteśmy w centrum wszechświata i że są siły większe od nas.

 

Wytrwałość

Górskie wędrówki to nie rzadko wyzwanie fizyczne, ale też i psychiczne. Uczą nas wytrwałości i dążenia do celu, nawet gdy napotykamy trudności.

 

Szacunek dla innych

Podczas podróży spotykamy ludzi z różnych narodowości, kultur i środowisk. Uczy nas to szacunku dla innych, tolerancji i owartości na świat.

 

Adaptacja

W podróży i w górach musimy dostosować się do różnych, często szybko zmieniających się warunków. Uczy nas to elastyczności i umiejętności radzenia sobie z nieprzewidzianymi sytuacjami.

MAGIA PROSTOTY

Będąc w podróży jesteśmy tu i teraz. Doceniamy proste rzeczy takie jak piękny widok, ciepły posiłek czy miłe towarzystwo. Uczy nas to radości z życia i czerpania z niego pełnymi garściami.

Odwaga

Góry i podróże uczą nas odwagi do wychodzenia z własnej strefy komfortu i pokonywania swoich słabości. Pokonując kolejne wyzwania, budujemy wiarę we własne siły.

Jak widzicie, podróże i górskie wędrówki to dla nas nie tylko sposób na spędzanie wolnego czasu, ale przede wszystkim inwestycja w siebie. Uczą nas wielu cennych wartości, które zdecydowanie pomagają nam stawać się lepszymi ludźmi. Podsumowując, cieszmy się chwilą, doceniajmy to, co mamy i nie dajmy się zwariować w dzisiejszych czasach!

"Szczęście prawdziwe jest tylko wtedy, gdy można się nim dzielić"
Christopher McCandless
“Góry uczą smaku rzeczy prostych, takich, których nie doceniamy”
Stanisław Biel

CO NAS WYRÓŻNIA I O CZYM PRZECZYTACIE NA BLOGU?

Polana Kotki w Karkonoszach - podejście pod Pielgrzymy i Słonecznik

ZNAJDZIESZ NAS TUTAJ